Pojedynek z historią w tle

Mecz kolejki: TLG Baltia – Poraszka 1997 Gdańsk

Pojedynek ten wybraliśmy na spotkanie kolejki z dwóch przyczyn. Po pierwsze jest to jedyny w tej kolejce mecz, w którym spotkają się drużyny mające na swoim koncie po trzy punkty. Po drugie są to dwie drużyny, których historia spotkań jest najdłuższa. Pierwszy mecz miał odbyć się 18 października 2020 r., ale zakończył się walkowerem dla Poraszki. Kolejne spotkanie to już triumf tej drużyny na boisku 4:2, ale dwa następne pojedynki to bezdyskusyjne triumfy Baltii 7:2 i wiosną tego roku 6:2.

W pierwszej kolejce Baltia potwierdziła, że ma apetyt na wysokie miejsca w tym sezonie, natomiast o Poraszce trudno coś zawyrokować, bowiem jej mecz trwał tylko kilka minut.

Nasz typ: 1

Pozostałe mecze

Octagon Gdańsk – WYPOZYCZ-BUSA.com.pl

W pierwszej kolejce gracze Octaogna mieli ogromne problemy ze skompletowaniem składu, natomiast WYPOZYCZ-BUSA sięgnął po pewne trzy punkty, mimo gry w osłabieniu. Wydaje się, że ta drużyna może włączyć się do walki o podium w bieżącym sezonie.

Nasz typ: 2

Czarne Lwy – Pakujzdrowie.pl

W pierwszej kolejce obie drużyny musiały obejść się smakiem, dość pewnie przegrywając swoje pojedynki. Teoretycznie trudniejszego przeciwnika mieli gracze Czarnych Lwów, ponieważ walczyli z mistrzem z ubiegłego sezonu. W poprzednich rozgrywkach w inauguracyjnej kolejce Czarne Lwy wygrały niezwykle efektownie 6:0. Tym razem pewnie tak łatwo nie będzie, ale Pakujzdrowie.pl nie są faworytami tego spotkania

Nasz typ: 1

AC Mistrzovia – OKS Gdańsk

W meczu mistrza poprzedniego sezonu i jednocześnie aktualnego lidera nie trudno wskazać faworyta. Pamiętać jednak trzeba, że OKS postawili zacięty opór niezwykle silnej Baltii w poprzedniej kolejce, a co najważniejsze w ubiegłym sezonie po niezwykle dramatycznym spotkaniu OKS wygrał 4:3, mimo, że przegrywał 1:3, a zwycięskiego gola zdobyli w ostatniej akcji meczu. Emocje w niedzielę gwarantowane!

Nasz typ: 1