Podsumowanie I kolejki spotkań

Poraszka’97 – Octagon Gdańsk 3:0 walkower
1:0 Adrian Anikowski
2:0 Paweł Mazurek (a. Marcin Średziński)

Pierwszy mecz nowego sezon potrwał kilkanaście minut. Drużna Octagonu stawiła się tylko w siedmioosobowym składzie i kiedy jeden z zawodników musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji, sędzia przerwał spotkanie. Do tego momentu Poraszka prowadziła 2:0

WYPOZYCZ-BUSA.com.pl – Pakujzdrowie.pl 4:1 (1:1)
1:0 Szulc (a. Włodarczyk)
2:0 Szczypczyk
2:1 Hirsz (a. Abakumow)
3:1 Włodarczyk (a. Ordak)
4:1 Włodarczyk
Żółte kartki: Włodarczyk, Leniart (WYPOZYCZ-BUSA.com.pl), Lubas (Pakujzdrowie.pl)

Po wyrównanym spotkaniu WYPOZYCZ-BUSA powtórzyli sukces z ubiegłego sezonu, mimo że grali o jednego zawodnika mniej. Taktyka oparta na grze z kontry przyniosła znakomity rezultat.

Czarne Lwy – AC Mistrzovia 3:7 (2:4)
0:1 Neumann (a. Rodzik)
1:1 Brzyski (a. Kaprowicz)
1:2 Dobek (a. Wilczewski)
1:3 Rodzik
1:4 Dobek
2:4 Tuszyński (a. Kaprowicz)
2:5 Dobek
3:5 Tuszyński (a. Nawojski)
3:6 Dobek
3:7 Wilczewski (a. K. Stec)

Mecz kolejki nie rozczarował, a okraszony został dwoma kapitalnymi trafieniami praktycznie ze środka boiska w wykonaniu Oliwiera Dobka. Co ciekawe wynik jest prawie identyczny jak w poprzednim sezonie, kiedy Mistrzovia wygrała 7:2. Końcowy rezultat świadczy o dość łatwym triumfie Mistrzovii, ale Czarne Lwy stawiały zacięty opór i kiedy zdobyli bramkę na 3:5, mogli liczyć na odwrócenie losów rywalizacji. Końcówka należała już jednak do faworyta rozgrywek. AC Mistrzovia została pierwszym liderem, w jej szeregach wyłonił się też kandydat do tytułu króla strzelców.

OKS Gdańsk – TLG Baltia 2:6 (1:5)
0:1 Sapronov (a. Tomkiewicz)
0:2 Rusinek
0:3 Sapronov (a. Szeptycki)
1:3 Piskała
1:4 Ivanyna (a. Sapronov)
1:5 Jasiński
2:5 Piskała
2:6 Sapronov
Żółte kartki: Klinkosz (OKS Gdańsk), Ivanyna (TLG Baltia)

Przed meczem pisaliśmy, że Baltia jest drużyną o ogromnym potencjale i wszystko zależy od tego, w jaki składzie zagrają w danym meczu. W niedzielę wystawili bardzo silną drużynę i po spotkaniu stojącym na dobrym poziomie triumfowali pewne 6:2, rzucając tym samym wyzwanie AC Mistrozvii w walce mistrzostwo Ligi.