Zapowiedź 1 kolejki

Mecz kolejki: Czarne Lwy – AC Mistrzovia

Wybór najważniejszego spotkania pierwszej tury rozgrywek był oczywisty. Nie mogło być inaczej, skoro już na początku trafiają na siebie trzeci i czwarty zespół ubiegłego sezonu. A jeśli dodamy, że mistrz i wicemistrz wiosny 2022 nie wystąpią w bieżących rozgrywkach, to jest to prawdziwy mega hit.

Mistrzovia i Czarne Lwy na koniec sezonu miały tyle samo punktów, a decydującym okazał się pojedynek z maja 2022 r., kiedy to Mistrzovia triumfowała efektownie 7:2. Czy uda im się powtórzyć ten rezultat, czy raczej Czarne Lwy zagrają tak jak w pierwszym pojedynku między tymi drużynami jesienią 2021 i cieszyć się będą ze zwycięstwa? Rok temu triumfowali 2:1. Jak będzie tym razem dowiemy się w niedzielę około 19.30.

Pozostałe mecze 

Poraszka’97 – Octagon 

Spotkanie weterana rozgrywek z jedną z najmłodszych stażem drużyn w Lotto Lidze Obudź Nadzieję. Dla Poraszki będzie to mecz praktyczne dokładnie w rocznicę pierwszego pojedynku na oruńskich boiskach… 25 lat temu. Octagon zagra mecz nr 12 w swojej historii. W poprzednich rozgrywkach spotkanie między tymi drużynami nie doszło do skutku, więc wynik tego pojedynku jest wielkim znakiem zapytania.

WYPOZYCZ-BUSA.com.pl – Pakujzdrowie.pl

Drużyny te po raz drugi zagrają przeciwko sobie w historii rozgrywek Lotto Obudź Nadzieję. W pierwszym pojedynku 5:3 triumfowała pierwsza z tych drużyn. WYPOZYCZ-BUSA.com.pl byli też wyżej w tabeli, więc można wskazać ich jako faworytów tego spotkania.

OKS Gdańsk – TKG Baltia

Baltia to drużyna chyba o największym potencjale i niezwykle silnym składzie. Przekonał się o tym OKS Gdańsk, przegrywając w zeszłym sezonie aż 0:6. Mimo tego to OKS był 7., a Baltia 10. Wszystko przez to, że tej drużynie dość rzadko udaje się wystawić optymalny skład. Zobaczymy jak będzie w niedzielę.