To ostatnia niedziela…

Mecz kolejki: Czarne Lwy – OKS Gdańsk

Ostatnią niedzielę ligową zaczynamy z wysokiego C, od prawdziwego hitu. Na przeciwko siebie stanie druga i trzecia drużyna w tabeli w bezpośrednie walce, prawdopodobnie o tytuł wicemistrza. Sytuacja OKS jest taka, że musi grać o pełną pulę. Jeśli zwycięży, zostanie wicemistrzem ligi, jeśli choćby zremisuje, to prawdopodobnie zajmie czwarte miejsce na koniec rozgrywek. Czarne Lwy też na pewno nie będą zainteresowane remisem, bo przy zwycięstwie mają jeszcze cień szansy na tytuł i z zainteresowaniem oglądać będą ostatni mecz Mistrzovii. Emocje w tym pojedynku zapowiadają się ogromne, a Patryk Nowak pewnie jeszcze nie zrezygnował z walki o koronę króla strzelców. W ubiegłym sezonie mecz był niezwykle zacięty, a Czarne Lwy wygrały tylko 1:0.

Nasz typ: 1

Pozostałe mecze

AC Mistrzovia – Poraszka 1997 Gdańsk

AC Mistrzovia musi postawić ostatni krok w drodze do tronu i pokonać Poraszkę. Jest zdecydowany faworytem tego pojedynku, a najlepszy aktualnie snajper ligi Oliwier Dobek będzie chciał na pewno powiększyć swój dorobek bramkowy. Rywale już o nic nie grają, mają zapewnione piąte miejsce, ale na pewno tanio skóry nie sprzedadzą. Będzie to trzecia konfrontacja miedzy tymi drużynami, co ciekawe w dwóch poprzednich sezonach Mistrzovia triumfowała dwukrotnie dokładnie takim samym rezultatem 5:3.

Nasz typ: 1

Pakujzdrowie.pl – Octagon Gdańsk

Mimo tego, że jest to spotkanie drużyn zajmujących miejsca w końcu stawki, jest o co grać. Zakładając prawdopodobną przegraną Wypozycz-busa.com.pl z Baltią to Octagonowi wystarczy przegrana dwiema bramkami do utrzymania 6. pozycji. Przy triumfie trzema golami Pakujzdrowie.pl, wszystkie zainteresowane drużyny w małej tabeli będą miał identyczną różnicę bramek i tu decydować będzie liczba goli strzelonych przez te drużyny lub różnica bramek z całego sezonu. Zwycięstwo Pakujzdrowie.pl czterema golami lub więcej da im szóste miejsce. A jest o co walczyć, ponieważ im wyższe miejsce w tabeli, tym łatwiejsza drabinka w Pucharze Ligi. W ubiegłym sezonie mecz zakończył się walkowerem dla Pakujzdrowie.pl.

Nasz typ: 1

TLG Baltia – Wypozycz-busa.com.pl

Na sześć spotkań w tym sezonie Wypozycz-busa.com.pl oddali trzy walkowery, więc można przyjąć, że jest 50% szans na to, że spotkanie się odbędzie. Jeśli dojdzie do skutku to oczywiście Baltia będzie zdecydowanym faworytem i o ile OKS nie wygra z Czarnymi Lwami, Baltia cieszyć się będzie z brązowego medalu.

Nasz typ: 1