Mecz kolejki: AC Mistrzovia – TLG BALTIA 5:0

2:0 Dobek
3:0 Rodzik (a. Dobek)
4:0 Sołoma (a. Dobek)
5:0 Dobek (a. Mazurczak)

Dość niepodziewanie w meczu kolejki AC Mistrzovia odniosła niezwykle efektowne zwycięstwo. Spotkanie było jednak zacięte, a sukces liderowi zapewniła bardzo dobra skuteczność, czego zabrakło Baltii. Nie zawiódł też Oliwier Dobek, który zdobył dwa gole (w tym szczególnie piękne było trafienie z 25 metrów w samo okienko) i dorzucił do tego dwie asysty. Ten wynik jest prawdopodobnie kluczowym dla Mistrzovii w walce o tytułu, ponieważ w dwóch ostatnich spotkaniach zagrają z zespołami z dolnej połówki i chyba tylko kataklizm może odebrać im triumf w lidze.

Asysty: 3 – Tuszyński, Nowak, Karpowicz, 2 – Wencki, Spychalski, 1 – Brzeski

Przez pierwszy kwadrans Octagon stawiał zacięty opór rywalom, ale później Czarne Lwy całkowicie zdominowały spotkanie i odniosły dwucyfrowe zwycięstwo. Niezwykłego wyczynu dokonał Patryk Nowak, który aż 10 razy kierował piłkę do bramki rywali! To osiągniecie pozwoliło mu na wyjście na prowadzenie w klasyfikacji strzelców, a dzięki trzem asystom prowadzi też w klasyfikacji kanadyjskiej. Po zdobyciu trzech punktów Czarne Lwy umocniły się na drugiej pozycji w tabeli i stają się głównym kandydatem do wicemistrzostwa.

WYPOZYCZ-BUSA.COM.PL – Poraszka 1997 Gdańsk 1:5 (1:1)

1:0 Lewandowski (a. Pietrzyński)
2:1 Pietrzyński (a. Michał Deczkowski)
3:1 Banasik (a. Anikowski)
4:1 Anikowski (a. Średziński)
5:1 Anikowski (a. Wiśniewski)

WYPOZYCZ-BUSA.COM.PL po raz pierwszy w tym sezonie wystawili pełen skład i od razu zagrali dobry mecz, zawłaszcza w pierwszej połowie, kiedy to na gola Poraszki odpowiedzieli trafieniem wyrównującym. W drugiej połowie zaczęli opadać z sił i rywale zdominowali wydarzenia na boisku, trafiając jeszcze cztery razy. Szczególnej urody były gole Damiana Pietrzyńskiego w samo okienko bramki i dwójkowa akcja Adriana Anikowskiego i Adriana Wiśniowskiego przy golu na 5:1.

OKS Gdańsk – Pakujzdrowie.pl 2:0

1:0 Pawlak
2:0 Illa (a. Myroshnychenko)

Żółte kartki: Przybytniak (OKS Gdańsk), Abakumow (Pakujzdrowie.pl)

Pakujzdrowie.pl co prawda po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobyli gola, ale stawili bardzo zacięty opór OKS Gdańsk. Było to chyba ich najlepsze spotkanie w bieżącym sezonie, ale nie przyniosło jeszcze punktów. Do końca warto jednak walczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli, co przełoży się na lepsze rozstawienie w Pucharze Ligi.