Sezon “Jesień 2022” Lotto Liga Obudź Nadzieję

Zaczynamy!

Już w najbliższą niedzielę rozpoczynamy kolejny sezon Lotto Ligi Obudź Nadzieję. Drużyn jest nieco mniej niż w ubiegłych rozgrywkach, ale nie oznacza to, że sezon będzie mniej ciekawy. Zwłaszcza, że nie tylko ligą żyć będziemy jesienią 2022, ale o tym napiszemy za kilka dni. Jako że nie ma obrońcy tytułu, a także wicemistrza na naturalnych faworytów wyrastają brązowy medalista z wiosny 2022, czyli AC Mistrzovia, a także Czarne Lwy, które zgromadziły tyle samo punktów ile trzecia drużyn. Oba zespoły wygrały po 8 spotkań, ponosząc po 3 porażki. Decydujące dla miejsc na podium okazało się bezpośrednie spotkanie, które Mistrzovia wygrała 7:2.

Po doświadczeniach zdobytych w ubiegłym sezonie, czarnym koniem rozgrywek może okazać się WYPOŻYCZBUSA.COM, którego zawodnicy już wiosną potrafili zagrozić najlepszym. Ostatniego słowa nie powiedziała też Poraszka’97, która debiutowała na oruńskich boiskach dokładnie 25 lat temu. Balta to z kolei drużyna dysponująca niezwykle mocnym skaldem, który jest nawet w stanie zwyciężyć w rozgrywkach. Oczywiście pod warunkiem, że najlepsi będą pojawiać się na boisku regularnie, a z tym bywa różnie…

Bardzo dobre mecze w ubiegłych rozrywkach zapisywał na swoim koncie OKS Gdańsk (choćby zwycięstwo 4:3 z Mistrzovią), ale do sukcesów zabrakło nieco regularności. Może zmieni się to w bieżących rozgrywkach? Świetną końcówkę poprzedniego sezonu miała drużyna PAKUJZDROWIE.PL, która toczyła zacięta boje z najlepszymi, minimalnie tylko ulegając jedną bramką mistrzowi i wicemistrzowi. Stawkę uzupełnia Octagon Gdańsk, który mimo zbierania dość bolesnych doświadczeń wiosną, walczył niezwykle ambitnie do końca sezonu, za co został nagrodzony zdobyciem pierwszego punktu w ostatnim meczu.

Życzymy wszystkim udanych rozgrywek, świetnej zabawy i braku kontuzji!