Nowy Sezon

Obecnie pracujemy nad kształtem rozgrywek na sezon 2017/2018. Mając na uwadze Wasze opinie, pomysły (za co serdecznie dziękujemy) oraz pytania zdecydowaliśmy iż w sezonie 2017/2018 będziemy rywalizować w dwóch osobnych ligach. Poniżej zamieszczamy główne założenia

Liga Obudź Nadzieję

– jedna 16 drużynowa liga

– drużyny 11-osobowe

– sędziowie. Jeden główny oddelegowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej.

– dzień rozgrywek niedziela

– koszt uczestnictwa 1500 złotych. Płatne do 20 sierpnia 2017 roku.

– zgłosić do rozgrywek drużyna może maksymalnie 25 zawodników. Pełną listę zawodników należy przesłać do dnia 27 sierpnia 2017 roku.

Gdańska Liga Szóstek

– ilość lig, zależne od ilości zgłoszonych drużyn (w planach jest rozegranie minimum 12 meczy)

– drużyny 6-osobowe

– sędziowie. Jeden główny oddelegowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej.

– dzień rozgrywek. W godzinach wieczornych od poniedziałku do piątku.

– koszt uczestnictwa 910 złotych. Płatne do 20 sierpnia 2017 roku.

– zgłosić do rozgrywek drużyna może maksymalnie 15 zawodników. Pełną listę zawodników należy przesłać do dnia 27 sierpnia 2017 roku.

 

Szczegółowe informację dotyczące rozgrywek pojawią się niebawem.

Zapraszamy do rozgrywek. Zgłoszenia drużyn należy przesyłać na adres liga.obudznadzieje@gmail.com

5 komentarzy do “Nowy Sezon”

 1. Piłki i stroje zakupione. Każdy sędzia będzie miał po 2 piłki na mecz i komplet znaczników. Przed rozpoczęciem rozgrywek będziemy też zbierać informacje od drużyn w jakich strojach będą występować.

 2. Witam,
  To ja proponuję jeszcze – chociaż pewnie już takie propozycje padły – aby kupić kilka porządnych piłek i przynajmniej 2-3 komplety znaczników, bo czasami obserwując mecz spoza linii końcowej ciężko się połapać którzy to zawodnicy tej samej drużyny.

  Pozdrawiam.

 3. Witam,

  Niestety poprzedni sezon pokazał, że nie liczy się ilość ale jakość. Dlatego też podjeliśmy decyzję o stworzeniu jednej, pewnej ligi. Gdzie mecze będą rostrzygane na boisku a nie przez walkowery. Dlaczego 16 drużyn? Ano dlatego, iż w trakcie poprzedniego sezonu tyle drużyn deklarowało chęć grania w sezonie 2017/2018. Oczywiście jeśli zgłosi się i zapłaci więcej niż 16 drużyn to nie wykluczamy, że wrócimy do podziału na dwie ligi.
  Chcemy podnieść poziom sędziowania nie podnosząc znacznie kosztów uczestnictwa w rozgrywkach dlatego przy współpracy z Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej podjeliśmy decyzję że w naszej lidze na chwilę obecną będzie jeden arbiter. Rozmawiamy, negocjujemy stawki za “liniowych” z PZPN ale niestety jeszcze nie są one zadowalające.

  W razie pytań pozostaję do dyspozycji
  Pozdrawiam
  Rafał Kroemer

 4. Witam!

  Mam pytanie odnośnie Ligi Obudź Nadzieję (drużyny 11-osobowe). Do tej pory były dwie ligi, więc prawdopodobnie jest ponad 20 ekip chętnych do gry (wliczając obie ligi), czemu więc ucinacie drugą ligę? A co w przypadku gdy zgłosi się ilość ekip ponad 16? Kolejność zgłoszenia będzie decydować?

  Następne pytanie dotyczy seądziów, wspomina się o “Jeden główny oddelegowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej”, skąd decyzja by zrezygnować z liniowych? W graniu po 11 osób liniowi są bardzo ważni.

  Pozdrawiam

Możliwość komentowania została wyłączona.