awanse – spadki

W związku z wycofaniem się drużyn Legion i Legion II Komisja ligi podjęła decyzję o rezygnacji z meczu barażowego o awans do Ekstraklasy. Dlatego też awans otrzymują pierwszoligowe drużyny z miejsc 1-4 a spadają ekstraklasowe drużyny z miejsc 10-12 plus Legion.

11 komentarzy do “awanse – spadki”

  1. No niby tak, ale przynajmniej sobie pograsz,rozbiegasz, a tak w Ekstraklasie płacisz siano a drużyny się wycofują , osobiście wolę sobie pograć niż dostać 3 pkt bez gry.

  2. Uważam, że wręcz przeciwnie. W pierwszej lidze zdarzały się wyniki typu 25-1 ( czy jakoś tak) a w przypadku połączenia lig najsilniejsze drużyny mogłyby odebrać chęci do gry najsłabszym zespołom z drugiej ligi.

  3. Proponuje zrobić jedna ligę , a nie bawić się w awanse i spadki skoro w połowie ligi drużyny się wycofuja .

  4. Czy meczu Sw.Wojciech z Poraszka nie mozna przesunac…? Reprenentacja gra w ten dzien i nie jeden bedzie mial problem,aby z tego powodu dotrzec na mecz?

  5. Zgodnie z zasadami PZPN, nie anuluje się wyników. Daje się walkowery do końca rundy, a drużyny przesuwa na miejsca ostatnie.

  6. Dziwne zasady panuja w tej lidze po wycofaniu tych druzyn powinny byc anulowane wyniki tej rundy a druzyny przesunięte na ostatnie miejsce . Wyglada ze sa w tej lidze rowni i rowniejsi ,ktorym rozdaje sie punkty za darmo. Jak w PZPN macie swoja legie.

  7. To przesuwa się te drużyny na dwa ostatnie miejsca . A mecz barażowy powinien zostać bez zmian. Wydaje mi się że tak to powinno wyglądać.

  8. Wiem, że nieładnie jest zmieniać zasady w trakcie trwania sezonu ale niestety wycofanie się dwóch drużyn zmusiło nas do takiego a nie innego ruchu.

Możliwość komentowania została wyłączona.