Kary dyscyplinarne

Zawodnik drużyny Legion II, Ievgeniy Petlya za niesportowe zachowanie zostaje zdyskwalifikowany oraz otrzymuje zakaz gry we wszystkich rozgrywkach organizowanych przez Ligę Obudź Nadzieję.

8 komentarzy do “Kary dyscyplinarne”

 1. Proponuję na sędziego pudziana lub innego z mma lub ksw- nie dziwię się sędziom bo po eyju po meczu też nie chcualbym dostać – sedziuja mecze często sami bez liniowych – wyzywani prze ” gwiazdy” . Dajmy im spokój – zapraszam.organizatorów na mecze i zobaczenie tego co się dzieje bo niektóre ekipy które są pod ich skrzydłami przesadzaja insa bezkarne -wyzywki “zaraz Ci wyjebie” , polamie Cię chuju itp . Oraz polowanie na nogi są często taktyka meczów.
  Zapraszam na wiosnę na mecze – zobaczycie co się dzieje w tej lidze bo jest nie najlepiej – dużo kontuzji dużo ostrych wejść typu bozok z Arki – nie zacheca do gry w tej lidze.
  Rozumiem grę ostrą ale nie polowanie na nogi i szukanie pretekstu żeby komuś dac w ryj.
  Cieszmy się grą .

 2. Bójki po meczach lub niesportowe zachowania powinny być karane odjęciem punktów całej drużynie. To samo dotyczy sędziów, niektóre drużyny potrafią wyzywać sędziego i tworzyć na nim taką presję, że ten zaczyna gwizdać pod jedną drużynę jak szalony, już nie wspominając o braku kartek. W pełni rozumiem, to że mozna sie kogoś bać, ALE trzeba cos z tym zrobic, bo to psuje obraz całej ligi, do tego rzutuje na NASZE ZDROWIE !!! (w naszej drużynie jest 6 kontuzji, w tym zerwane więzadło i skręcone kolano). Nie raz słyszałem teksty typu “pojeb*ny jestes? co ty k*rwa gwiżdżesz idi*to” wymawiane co 5 minut, w takim wypadku, gdy sędzia czuje się zastraszony i traci kontrole nad meczem, powinien po spotkaniu wypisać pare cytatów, przekazać organizatorowi i odjąć punkty. Agresywna drużyna dostanie taka kare raz drugi trzeci, ale czwartego juz nie bedzie i do tego MUSICIE doprowadzić, sędzia musi mieć poważanie na boisku.

 3. Zgadzam się z tym że zakaz wslizgow to błąd i sędziowie są zbyt poblazliwi- ale oni się boją – kultura gry niektórych zespołów to dramat -‘chcą się bic wysuwają itp .
  Np- zeszły sezon mecz navistal techbud gdzie pod koniec meczu paru ludzibz navistalu dali po mordzie graczom techbudu -działo się to na boisko w towarzystwie jednego z organizatorów – po mordobiciu sędzia wznowił mecz jakby nigdy nic .
  Zresztą mielibyc 3sedziowe na meczu a często jest jeden.
  A i jeszcze jedno -“kupców jakąś piłkę do grania bo te ” meczowe” to tragedia.

 4. Wprowadzenie zakazu wślizgów jest słabym pomysłem, tym bardziej na dużym boisku po 11 zawodników. Też jestem za pokazywaniem więcej liczby kartek ale też egzekwowaniem ich. Sam osobiście dostałem w tej rundzie żółtą kartke i nie została ona ani wpisana w raport meczowy ani w żadne statystyki, to moje myślenie w tym wypadku jest takie że “dalej fauluje bo przecież nic z tego nie będzie”. Chcecie uśmiercić tą lige zakazem wślizgów to proszę bardzo. Może się zmobilizujcie poróbcie zawodnikom zdjęcia ? I niech sędzia spojrzy czy zawodnik powinien taki grać czy nie bo o strojach z numerami i nazwiskami zapomnijcie to za duży koszt dla drużyn.

 5. Zgadzam się z komentarzem Arta. Jeżeli jest możliwość wprowadzenia jakościowych zmian, to myślę że należy zacząć od zbudowania autorytetu sędziów. Ich decyzje muszą być stanowcze i adekwatne do wydarzeń boiskowych. Jak to jest, że co kolejkę w polskiej ekstraklasie (jak i w każdej europejskiej lidze) jest co najmniej jedna lub dwie czerwone kartki, a w Lidze Obudź Nadzieję, we wszystkich rozegranych dotąd meczach pokazano 19 żółtych kartek i 2 czerwone. Tymczasem poziom ostrości gry bardzo często jest na zbyt wysokim poziomie – to sędziowie są od tego by go temeperować, jeżeli jednak sędziowie boją się zawodników, to ich wpływ na grę jest żaden… Prawo robienia wślizgów powinno zostać utrzymane, bo nie zauważyłem by wślizgi w jakiś szczególny sposób stanowiły zagrożenie, natomiast wiele innych zachowań nie mających nic wspólnego z piłką, jak i z żadnym innym sportem, niestety tak. To ma być okazja do rywalizacji na boisku w duchu fair play, a nie w duchu “zaraz Ci zaj… w ryj” co niestety czesto ma miejsce.

 6. Problemem nie są wślizgi tylko brak kartek i stanowczości ze strony sędziów, to rzutuje na brutalna grę. Po prostu jest na to pozwalane.

 7. zachowanie naganne w stosunku do sędziego prowadzącego zawody. Tuż po spotkaniu. Takie sytuacje są niedopuszczalne. W rundzie rewanżowej zmieniony zostanie regulamin , gdzie będzie obowiązywał zakaz wykonywania wślizgów

 8. A można by przybliżyć kulisy nałożenia takiej kary? Czym przewinił ukarany zawodnik?

Możliwość komentowania została wyłączona.